Micro Güvenlik Farkıyla Otomasyon ve Döner Kapı Sistemleri

Micro Güvenlik Farkıyla Otomasyon ve Döner Kapı Sistemleri

Güvende olmamak kavramı sadece eve hırsız girmesi, yangın çıkması ya da saldırıya uğramanız değildir; küçük olaylar da güvende olmanızı engelleyebilir. Bazen insanların dikkatsizliğinden bazen de sistemsel sorunlardan kaynaklı güven sorunları oldukça sıkça karşılan bir sorundur. Örneğin eliniz kapıya sıkışabilir, bilgisayarınız kapıya çarpabilir ya da oldukça yaramaz olan bir çocuk parmaklarını demir kapılara takabilir. Özelikle nüfusun kalabalıklaştığı 21. Asır dünyasında bu tür ufak ama sonuçları büyük kazalar maalesef oldukça sık yaşanıyor. Elbette ki bu ufak kazaları engellemenin ya da en aza indirmenin birçok yolu var; 21. asrın sorununu yine 21.asır yöntemleri çözüyor!

Otomasyon, diğer adıyla fotoselli kapı sistemleri ile kapılar yüzünden oluşan kaza ve riskleri en aza indirgiyor. Micro Elektronik firmasının kalite ve tecrübesiyle oluşturulan otomasyon ( fotoselli ) kapı sistemleri bu ürünlerden sadece birisi. Otomasyon ( fotoselli ) kapı sistemi en genel tanımıyla tepesine takılan ufak bir sensor ile kapıya bir canlının yaklaştığını anlıyor ve kapı otomatik olarak açılıyor. Sensor algılama hızı oldukça yüksek olduğu için kapıya gelirken yavaşlamanıza ya da kapıda beklemenize gerek yok. Kapı herhangi bir temasla açılmadığı için sağlık açısında da sizin güvenliğinizi sağlıyor. Akülü modellerinde elektrik kesintilerinde 10 kez açılıp kapanma özelliği olan fotoselli (otomasyon) kapılar anahtar yardımıyla da açılabiliyor. Kumanda, OGS, şifre ile de kontrol edilebilen kapılar cep telefonu ile de kumanda edilebiliyor.

Kamera sisteminden alarm sistemlerine alarm merkezi hizmeti ve birçok hizmeti tek çatı altında bulunduran Micro Elektronik A.Ş. Yüksek çözünürlüklü Ahd kamera , ip kamera ve kamera teknolojileri üzerine birçok ürünü yerli malı belgesi ile Türkiye de üretmektedir.

Bir diğer kapı sistemi ise yine Micro Elektronik firması ile sizlere sunulan döner kapı sistemleri.  Döner kapı sistemleri aynı fotoselli kapı mantığıyla yapılmıştır. Bu kapıya da dokunmanıza gerek yok. En az enerji ile en çok dönüş gücü yapan döner kapılarda iki veya daha fazla kanat bulunuyor. Acil durumlarda anahtar ile kontrol seçenekleri de bulunan kapılar birçok firma ve iş yeri tarafından oldukça rağbet görüyor.

Micro Elektronik siz ve sizin güvenliğiniz için kendi işinde oldukça iyi işler yapmakta. Güvenlik sistemleri için de en ideal tercih Micro Elektronik A.Ş.