Güvenli bir yaşam için: Micro Güvenlik

Güvenli bir yaşam için: Micro Güvenlik

Ev bizlerin yaşam alanıdır. İşimizden, dışarının şamatasından kaçtığımız belki de en huzurlu olduğumuz yerlerdir. Tabiî ki güvenlik, güvenli bir yerde yaşamak her insanın ortak isteği…

Teknolojinin gelişmesiyle güvenlik sorunlarına da radikal çözümler getirilmeye başlandı. Özellikle iletişim alanında devasal bir adım olarak görülen internet, güvenlik için de harikalar yaratıyor. Micro Elektronik Otomasyon sistemleri internetin bu nimetlerini en verimli şekilde kullanıyor ve buna en iyi örnek: Alarm Sistemleri. Alarm sistemleri Micro Güvenlik firmasının uzman montaj ekipleri tarafından güvenliğini istediğiniz herhangi bir yere ( ev, iş, garaj, depo vs ) yerleştiriliyor. Her yere yerleştirilebilen bu alarm sistemlerini anlatabilmek ve örneklendirebilmek için eve takıldığını farz edelim. Evinize ufak bir alarm paneli takılıyor. Bu panel el ile kontrol edilebildiği gibi kumanda ile de kontrol edilebiliyor. Ayrıca bu kutu ister kablolu ister kablosuz şekilde monte edilebiliyor. Hırsızlık, yangın gibi güvenliği tehdit eden bir durumunda AHM ‘ye (Alarm Haber Alma Merkezi) sinyal gönderiliyor. Bu sinyaller internet ve GSM hatları ile gönderiliyor. Sinyalin doğruluğundan emin olunduktan sonra eve, o an hangi ekibe ihtiyaç varsa ( itfaiye, polis vs ) o ekip gönderiliyor.  Alarm sistemleri hırsızlık alarmını verip yetkililere sinyal gönderdikten sonra hırsızı kaçırmak üzere pır dedektörü, sis ya da duman gibi yöntemleri otomatik olarak devreye sokar ki zaten bir alarm sistemi hırsızı yakalatmaktan çok kaçırmak ya da girmesini önlemek amacıyla yapılır. Tabiî ki böyle olağanüstü bir durumda mülk sahibine de haber verilir.

Micro güvenlik firmasının güvenlik alanında alarm sistemlerinden başka: Kamera Sistemleri,  kapı konuşma sistemleri, otomatik kapı sistemleri, ürün güvenlik sistemleri, yangın alarm sistemleri de vardır. Micro Güvelik firmasının diğer sistemleri ise ses kayıt sistemleri, Micom Daihatsu Kapı sistemleridir.

Tescilli ve patentli olarak iş hayatında ciddi bir yere sahip olan Micro Güvenlik firması bütün tecrübeleri ile sizleri beklemektedir.